Coca-cola jest najsłynniejszym napojem świata. Nie ma chyba osoby, która nie pozwała jej smaku oraz specyficznego wyglądu. Jednakże w trakcie jej spożywania należy zachować umiar, gdyż wpływa ona bardzo negatywnie na wygląd oraz kondycję zębów. Zapaleni miłośnicy tego napoju mogą mieć takie same zęby jak narkomani!

Cała prawda o Coca-coli

Ten gazowany napój ma rzesze fanów na całym świecie, co nie powinni nikogo dziwić. Jest słodki i to co tu dużo mówić – smaczny. Jednakże oprócz cukru w jego składzie występują również konserwanty oraz sztuczne barwniki. Wpływają one negatywnie zarówno na wygląd sylwetki, jak i również na kondycję zębów. Negatywne oddziaływanie na zęby nie jest wymysłem, a faktem potwierdzonym w badaniach naukowych, których dokonał doktor Mohamed Bassiouny. Najgorszy wpływ na zęby ma kwaśny odczyn występujący w napoju oraz oczywiście cukier w nim zawarty. W związku z tym sięganie po coca-colę light nie zmieni niczego, a wręcz efekt będzie jeszcze gorszy, gdyż słodzik działa na organizm jeszcze gorzej niż klasyczny cukier. Zęby będą wyglądać naprawdę źle (tak samo jak u narkomana), kiedy człowiek będzie wypijał dwa litry oraz więcej przez okres kilku lat. Co nie jest wcale takie trudne, przede wszystkim dla osób, które od tego napoju się uzależniły.

W składzie coca-coli i innych napojów tego typu występuje wiele niepożądanych, a wręcz szkodliwych substancji. Oddziałują one negatywnie na wszystkie narządy oraz zęby i stan jamy ustnej. Wszystko dla ludzi, tak samo jak i cola, jednakże należy wypijać okazyjną szklankę tego napoju, zamiast raczyć się nim codziennie i to w dużych ilościach. W tym miejscu warto zaznaczyć, że kiedy wypija się również duże ilości kawy oraz herbaty, odbija się to na szkliwie zębów jeszcze bardziej. Oprócz niekorzystnego wyglądu zębów oraz kondycji jamy ustnej można zmagać się również z chorobami dotyczącymi układu krwionośnego oraz serca. Trzeba mieć to na uwadze.

Producenci coca-coli zaprzeczają jednak wszelkim doniesieniom i uważają, że wszystkie składniki znajdujące się w napoju są zdrowe, dokładnie przebadane oraz najwyższej jakości. Odnoszą się oni również do problematyki szkodliwego wpływu na zęby i twierdzą, że spożywanie coli nawet w dużych ilościach nie wpłynie negatywnie na stan uzębienia. Uważają oni, że ślina chroni zęby przed szkodliwym wpływem kwasów występujących w napoju. Oprócz tego za ochronę jamy ustnej odpowiada również fluor, który występuje w większości past oraz niektórych produktach.

Które z wymienionych powyżej argumentów wydają się prawdziwsze?