Szeroki uśmiech to podstawa. Coraz częściej chcemy być posiadaczami nie tylko wyleczonych, ale i zadbanych zębów. Zresztą dla większości zainteresowanych zdrowe zęby muszą być również olśniewające. Czy można osiągnąć efekt śnieżnej bieli bez interwencji stomatologa?

Odkamienianie, piaskowanie, wybielanie, lakierowanie szkliwa – te zabiegi przypominają bardziej salon kosmetyczny niż gabinet stomatologa. Koszt kompletu zabiegów estetyzujących często dorównuje najdroższym zabiegom protetycznym czy ortodontycznym. Biały uśmiech okazuje się być wart każdej ceny, a popyt na różne metody osiągnięcia tego celu to prawdziwy trend we współczesnej estetyce i stylu życia.

BlanX – efekt nowości czy rewolucja w higienie i kosmetyce jamy ustnej? Powstał, by zastąpić produkty, których dotąd nie było…

Czy istnieją środki higieny zębów, które naprawdę radzą sobie z tym wyzwaniem? Wiele past kusi informacjami na opakowaniach, w których co drugie słowo to „lśniący” lub „śnieżnobiały”. Trudno tu jednak realnie myśleć o największych producentach na rynku. Zresztą w tym właśnie celu – by stworzyć produkt, jakiego bezskutecznie poszukiwał na rynku – włoski stomatolog powołał w roku 1993 markę BlanX. Stale rosnąca popularność past i innych środków, określanych jako „dentysta w tubce” może dowodzić skuteczności oryginalnych formuł.

Oryginalna receptura i efekty potwierdzane przez popularność marki

BlanX to ciekawe połączenie kosmetyków, środków medycznych i mody na białe uzębienie. Podstawowym składnikiem pasty jest wyciąg z porostu islandzkiego o działaniu antybakteryjnym. To naturalny czynnik, który chroni przed próchnicą, kamieniem nazębnym i przebarwieniami, pomagając przeciwdziałać infekcjom. Za efekt wybielający odpowiadają sole fluorowe, uszczelniające strukturę szkliwa i rozjaśniające jego powierzchnię. Oryginalnym komponentem jest specjalnie dobrany rodzaj krzemionki, której cząstki są bezlitosne dla zanieczyszczeń, płytki nazębnej i filmu bakteryjnego, za to przyjazne dla dziąseł i całej jamy ustnej. Przy prawidłowym stosowaniu oraz unikaniu największych wrogów białych zębów: papierosów, kawy i czerwonego wina z pastami BlanX można uzyskać efekt z wyraźną różnicą „przed”  „po”.