Piękny i biały uśmiech jest marzeniem wielu osób. Paski wybielające blend a med są świetną alternatywą dla zabiegów piaskowania. Są one o wiele łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu, a także nie niosą za sobą skutków ubocznych, pomimo swojej wysokiej skuteczności.

Media w dzisiejszych czasach wykreowały pewien archetyp, do którego dąży wiele osób. Lśniące i białe zęby są aktualnie powszechnie promowanym kanonem, który można spotkać w gazetach czy telewizji. Z tego powodu coraz więcej osób dba nie tylko o to, by zęby były zdrowe, ale także by były białe i lśniące na wzór gwiazd telewizyjnych. Niestety zęby są naturalnym przedłużeniem kości, która nie jest wcale idealnie biała, a ponadto na jej powierzchni często pojawiają się liczne przebarwienia. Wynikają one między innymi z trybu życia, diety, a także dbałości o higienę jamy ustnej. Pojawianie się przebarwień z biegiem czasu jest całkowicie naturalne, więc chcąc zachować białe zęby na długo, należy o to zadbać we własnym zakresie. Standardowym zabiegiem, który wykonuje się w tym celu, jest piaskowanie. Są jednak mniej inwazyjne metody, takie jak pasty wybielające, lub paski wybielające Blend a Med. Niestety same pasty często nie są wystarczające, a zastosowanie pasków wybielających okazuje się konieczne, jeśli chce się osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Paski wybielające Blend a Med – jak się ich używa?

Schemat wybielania zębów może przebiegać dwoma sposobami. Klasycznym sposobem jest piaskowanie, które polega na fizycznym usuwaniu kamienia nazębnego i przebarwień. Można to porównać do zeskrobywania zewnętrznej powłoki z powierzchni zęba. Drugą metodą są środki, takie jak paski wybielające Blend a Med, które rozpuszczają kamień nazębny i usuwają przebarwienia, nie ingerując tak mocno w powierzchnię zęba. Tego efektu nie da się osiągnąć zwykłą pastą do zębów. Sam proces aplikowania pasków jest prosty i nie sprawia większych problemów. Polega na nałożeniu pasków na zęby i szczelnym naklejeniu ich. Następnie należy trzymać paski przez kilkadziesiąt minut. W tym czasie odpowiedni żel znajdujący się na paskach intensywnie pracuje, wybielając zęby. Po kilkudziesięciu minutach można zdjąć paski. Zabieg należy powtarzać wielokrotnie aż do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. Takie paski należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, gdyż ich nadużywanie może szkodzić szkliwu i zębom, co ostatecznie spowoduje pogorszenie się ich stanu.