Reklama
  • Czwartek, 28 lutego 2013 (12:22)

    Nie trać zębów!

Zdjęcie

/123/RF PICSEL
/123/RF PICSEL

Zaczyna się bardzo niewinnie, od nagromadzenia kamienia lub osadu nazębnego. Dzieje się tak na skutek niedostatecznej higieny jamy ustnej lub przybywa z wiekiem.

Płytka stopniowo pokrywa coraz większą powierzchnię zęba i stwarza doskonałe środowisko rozwoju dla bakterii, które z czasem atakują dziąsła powodując ich osłabienie.

Reklama

Z wiekiem dolegliwość się pogłębia, dziąsła stają się opuchnięte, bolesne i zaczynają krwawić. Odstają od zębów tworząc kieszonki, w których gromadzą się resztki pokarmu, a w efekcie doprowadzają do utraty zębów.

Żeby uniknąć problemu, należy regularnie odwiedzać dentystę i poddawać się zabiegowi oczyszczania. Na co dzień też warto poświęcić więcej uwagi czyszczeniu zębów.

Pamiętaj nie tylko o dokładnym szczotkowaniu, ale także o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych nicią i płukaniu ust płynem zapobiegającym osadzaniu kamienia.

Dieta powinna być bogata w wapń i białko. Gdy choroba jest zaawansowana, lekarz może zalecić biostymulację, czyli naświetlanie dziąseł laserem.

MLS

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Zacznij rok od wizyty u dentysty i ciesz się z pięknego uśmiechu. Co warto dla siebie zrobić, wyjaśnia dr Katarzyna Moreno z warszawskiej Kliniki Moreno. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.