Reklama
  • Środa, 3 kwietnia 2013 (15:03)

    Kolor zębów możesz łatwo zmienić

Wybielanie nie jest procedurą leczniczą w ścisłym i tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Ma ono głównie znaczenie estetyczne. Jednak obecnie celem medycyny i stomatologii jest nie tylko ochrona zdrowia, ale także zapewnienie pacjentom dobrego samopoczucia.

Jeśli pacjent nie akceptuje koloru swoich zębów, mamy dwie opcje: wybielanie lub zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej, takie jak nałożenie licówek porcelanowych lub korony. Proces wybielania polega na reakcji chemicznej pomiędzy powierzchnią zębów a specjalnym wybielającym żelem.

Reklama

W niektórych metodach reakcja ta jest dodatkowo aktywowana i przyśpieszana za pomocą lamp o specjalnie dobranej częstotliwości światła. Trzeba pamiętać, że nie każde przebarwienie może zostać wybielone bez względu na użyte metody.

Wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne (np. korony porcelanowe) nie ulegają wybielaniu. Dlatego po przeprowadzeniu zabiegu trzeba liczyć się z koniecznością ich wymiany w celu dopasowania koloru do wybielonych zębów. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej efekt wybielania zazwyczaj utrzymuje się ok. 2 lat.

Nasz ekspert prowadzi praktykę stomatologiczną Dental Harmony w Warszawie.


Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Pojawiają się zwykle, gdy kończymy 16-25 lat. Nazywane są zębami mądrości, ale czy faktycznie dodają nam inteligencji – tego nie wiadomo... Pewne jest, że są pozostałością po naszych dawnych... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.