Reklama
  • Poniedziałek, 4 lipca 2016 (13:05)

    Jak skutecznie wyleczyć diastemę?

Mój mąż ma diastemę, czyli przerwę między zębami. Problem ten odziedziczyła nasza 10-letnia córka. Jak można ją wyleczyć? Jadwiga z Brzeska

Reklama

« Przerwa między zębami nie musi oznaczać diastemy i nie jest nią jeśli nie przekracza 2 mm. O ewentualnym leczeniu powinien zadecydować dentysta w zależności od podłoża problemu. Jeśli Twojej córce nie wyrżnęły się jeszcze zęby sieczne boczne stałe, to może to być przyczyną powstania przerwy między jedynkami.

Innym powodem może być przerost lub niski przyczep wędzidełka wargi górnej. W tym przypadku przeprowadza się zabieg korekcyjny. W pozostałych zaleca się stosowanie aparatu ortodontycznego stałego lub zdejmowanego.

« Osoby, które nie chcą czekać, decydują się na licówki kompozytowe, porcelanowe, bądź akrylowe, które nie eliminują problemu, a jedynie go maskują. Niewątpliwą zaletą takiego zabiegu jest to, że wymaga on zaledwie jednej wizyty.

Na żywo

Zobacz również

  • Od lat mam w dolnych zębach trzonowych plomby z amalgamatu. Powinnam je wymienić, bo podobno emitują opary rtę ci. Ostatnio jednak przeczytałam, że w cza sie ich usuwania rtęć też może przedostać... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.