Reklama
  • Wtorek, 1 marca (14:00)

    Higiena jamy ustnej

Czy jesteś pewna, że prawidłowo dbasz o higienę jamy ustnej? Poprosiliśmy eksperta o weryfikację utartych schematów.

Reklama

■ Samo szczotkowanie zębów wystarczy – MIT!

Nawet najlepsza szczoteczka elektryczna lub soniczna nie dotrze do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych, w których zbiera się najwięcej resztek jedzenia.

Dokładne nitkowanie zmniejszy ryzyko próchnicy, stanów zapalnych dziąseł, a także paradontozy, Stosowanie płynów do płukania to dodatkowa ochrona, szczególnie, kiedy brakuje nam czasu na nitkowanie.

Pamiętaj też o czyszczeniu języka, na którym gromadzą się szkodliwe bakterie.

Fluor jest szkodliwy. Lepiej wybierać pastę bez niego – MIT.

Ilości związków fluoru w paście są całkowicie bezpieczne dla organizmu, zapobiegają demineralizacji szkliwa, wzmacniają zęby i chronią je przed szkodliwym działaniem kwasów w jamie ustnej, a co za tym idzie – przed rozwojem próchnicy. Fluor jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochronę zębów.

Prędzej przedawkujesz go, pijąc wodę z jego zawartością.

Zjedzenie jabłka zastępuje umycie zębów – MIT.

Jabłko zawiera błonnik i twardy miąższ, który pomaga oczyścić zęby z resztek jedzenia i ma właściwości zakwaszające, które minimalizują powstawanie płytki nazębnej. Jednak jest bogate w cukry proste.

Show

Zobacz również

  • Stan uzębienia Polaków nie jest powodem do chluby. Główne dolegliwości jamy ustnej to próchnica i paradontoza. Co gorsza, 40% osób powyżej 65 r. ż. nie ma już ani jednego własnego zęba. Jakie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.