Piękny, biały uśmiech to marzenie chyba każdego człowieka. Niestety, ale natura nie obdarzyła każdego z nas takim atutem, dlatego musimy wykonywać wiele czynności w celu uzyskania najlepszego efektu. Wizyty u dentysty, stosowanie specjalistycznych preparatów do jamy ustnej, a także wykonywanie różnych zabiegów mają na celu zapewnienie pięknego uśmiechu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zaawansowane i drogie zabiegi w prywatnych gabinetach, a regularne kontrolowanie stanu uzębienia nie gwarantuje prostych i białych zębów. Co zatem można robić, a co należy, by móc cieszyć się pięknym uśmiechem? O tym poniżej.

 

Odpowiednie szczotkowanie zębów jest niezwykle ważne

Tak naprawdę wiele błędów popełnianych przez ludzi w zakresie codziennej pielęgnacji zębów odnosi się do samego szczotkowania. Otóż nie wszyscy potrafią właściwie myć zęby i robić to w sposób, który gwarantuje pozbycie się całego osadu i nieczystości. Podstawą odpowiedniego szczotkowania zębów jest korzystanie ze sprawdzonej i bezpiecznej szczoteczki, a także doskonałej pod względem składu i jakości pasty. Przykładem może być tu pasta Blendamed, a także takie pasty jak Colgate czy Sensodyne. W zależności od potrzeb można oczywiście dostosować rodzaj pasty, jak i jej właściwości. Na rynku wyrobów stomatologicznych dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju past, które pozwalają zachować zdrowe zęby i całą jamę ustną poprzez ich codzienne stosowanie. Zaznaczyć należy bowiem, że zęby powinno się myć przynajmniej dwa razy dziennie. Oprócz tego zaleca się stosowanie sprawdzonego płynu do płukania jamy ustnej. Pozwala on pozbyć się resztek osadu czy jedzenia i bakterii.

 

Dla podsumowania warto mieć w swojej łazience:

  • skuteczną i rekomendowaną przez dentystów pastę do zębów,
  • nić dentystyczną, która pozwoli dokładnie czyścić przestrzenie między-zębowe
  • płyn do płukania jamy ustnej,
  • dopasowaną do zębów szczoteczkę,
  • przyrząd do czyszczenia języka – może to być także szczoteczka z odpowiednią końcówką.

Czyszczenie języka jest tak samo ważne, jak czyszczenie zębów, gdyż przyczynia się do zachowania świeżości i czystości w jamie ustnej. Bardzo ważnym czynnikiem jest regularne stosowanie preparatów stomatologicznych, które dostępne są w aptekach i drogeriach.

 

Białe zęby – marzenie czy rzeczywistość?

Marzeniem większości z nas są nie tylko zdrowe, ale i białe zęby. Aby takowe mieć należy poddać się zabiegowi wybielania zębów i dentysty. Oczywiście można także stosować samodzielnie próby wybielania zębów poprzez stosowanie past wybielających. Warto jednak upewnić się, że ich skład jest bezpieczny dla szkliwa.