Piękny uśmiech jest oznaką zdrowia, ale nie tylko. Zdrowe zęby umożliwiają cieszenie się smakiem wszystkich produktów oraz dań, zarówno tych ciepłych, jak i zimnych. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej pracodawcy chętnie oferują pracę osobami z nienagannym uśmiechem. Sprawdź jak go uzyskać.

 

Jak zapewnić nienaganny uśmiech?

Nie każdy rodzi się z pięknym, prostym i białym uzębieniem, jednakże metody oferowane przez dzisiejszych stomatologów są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. W pierwszej kolejności należy skupić się na wyprostowaniu zębów, w przypadku, gdy wyrosły one w niewłaściwych pozycjach. Krzywe zęby nie wyglądają atrakcyjnie, a osoby, które mają wiele do zarzucenia swoim zębom cechuje także nieśmiałość. Nie mają one ochoty na odzywanie się, albo też uśmiechanie w towarzystwie innych osób. Po wyprostowaniu zębów można poddać je wybielaniu, co sprawia, że uzyskają bielszy odcień.

 

Aparat ortodontyczny – podstawowe informacje

Aparaty ortodontyczne są wybierane przez wiele osób ze względu na chęć uzyskania prostego uzębienia, ale nie tylko. Odpowiada on także za wyrównanie linii zębów, pomniejszenie stłoczeń, a także ulepszenie profilu oraz uśmiechu.  Niestety, noszenie aparatu na pewno nie jest przyjemne. Przed jego założeniem konieczne jest upewnienie się, że wszystkie zęby są wolne od próchnicy, dziur oraz jakichkolwiek innych uszkodzeń. W trakcie jego noszenia konieczne jest regularne mycie zębów (po każdym posiłku), nitkowanie oraz używanie delikatnych płynów do płukania jamy ustnej.

Nie każdy aparat ortodontyczny jest taki sam. Różnią się one między sobą wizualnie, gdyż niektóre z nich są bardzo widoczne, a inne delikatne i mniej rzucające się w oczy. Materiały używane do ich produkcji także mogą być inne. Mowa o modelach ceramicznych oraz metalowych.

Kiedy stłoczenia ulegną pomniejszeniu oraz uzębienie znajdzie się we właściwej pozycji, człowiek nie ma już dłużej większych trudności w trakcie codziennej higieny oraz czyszczenia powierzchni szkliwa, co przekłada się na mniejszą szansę wystąpienia próchnicy. Kiedy zęby rozmieszczone są we właściwych pozycjach nie występuje również zgryz. Warto zdawać sobie sprawę, że można zauważyć także pozytywny wpływ na stan zdrowia człowieka, a mianowicie brak zmagania się z dolegliwościami stawów skroniowo – żuchwowych (ich wyleczenie chroni przed bólami głowy oraz kręgosłupa). Osoby z prostymi, ładnymi zębami zyskują przede wszystkim pewność siebie oraz nie mają żadnych trudności w gryzieniu oraz delektowaniu się smakiem potraw.