Reklama
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:03)

  Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, który w tym roku przypadł 20 marca, Colgate zaprasza na bezpłatne badania zębów i dziąseł.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 26 kwietnia 2013 (11:24)

  „Czytanie” z języka rozpocznij od sprawdzenia jego koloru. Jeśli jest zdrowy, ma barwę lekko- lub średnioróżową. Szkarłatny, fioletowy kolor i biały nalot sugerują, że w organizmie wzrasta temperatura, spowodowana przez zapalenie lub infekcję. Jasnoczerwony język wskazuje też na zbyt wysoką temperaturę ciała, ale spowodowaną przez spożywanie zbyt ostrych potraw. Intensywnie czerwony kolor oznacza za wysoki poziom stresu. Natomiast blady wskazuje na zbyt niską temperaturę, ni

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (13:05)

  Chciałabym założyć córce porcelanowy aparat ortodontyczny. Czy będę musiała za niego zapłacić? - pyta 43-letnia Katarzyna z Ełku.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (13:05)

  Od niedawna noszę protezę - na dolnej szczęce. Lekko uciska mnie w dziąsło. Czy to normalne? A może proteza została źle dopasowana? - pyta 50-letnia Alicja z Kalisza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 17 kwietnia 2013 (10:17)

  Od ich kondycji w dużej mierze zależy zdrowie zębów. Dlatego pamiętaj o: - regularnych wizytach u stomatologa. W razie potrzeby lekarz usunie kamień nazębny i poddziąsłowy za pomocy tzw. skalingu. Zabieg polega na usunięciu płytki nazębnej i osadu za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Cena takiego zabiegu to około 60-150 zł (nie ma refundacji NFZ). - zbilansowanej diecie, która dostarczy wszystkich składników pokarmowych (głównie wit. A, E, PP – dobrze wzmacniają błonę śluzową) potrzebnyc

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 17 kwietnia 2013 (09:49)

  W niedalekiej przyszłości implanty stomatologiczne mogą zostać wyparte przez zęby wyhodowane z komórek dziąseł. Pracują nad tym badacze z King’s College London (KCL). Ich eksperymenty na myszach dowiodły, że taki scenariusz jest możliwy – gryzoniom wyrosły zęby ze szkliwem, zębiną oraz korzeniami. Pozostaje pytanie jak i kiedy da się to osiągnąć u ludzi?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 10 kwietnia 2013 (12:52)

  Rozjaśnij zęby bez wizyty u stomatologa. Możesz to zrobić np. makijażem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 kwietnia 2013 (15:03)

  Mam wrażenie, że z moich ust stale wydobywa się przykry zapach. Jest to bardzo krępujące, zwłaszcza podczas rozmowy albo podczas bliskich kontaktów z innymi osobami. Co powinnam zrobić, aby to zmienić? - pyta 36-letnia Izabella ze Stalowej Woli.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 3 kwietnia 2013 (15:08)

  Dzięki wybielaniu możesz skutecznie rozjaśnić i odmłodzić swoje zęby.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 3 kwietnia 2013 (15:06)

  Najnowocześniejszym obecnie systemem wybielania gabinetowego jest system BRITE SMILE. To metoda dająca rezultat lepszy nawet o osiem odcieni bieli mierzonych wg standardowego kolornika. Jej sekret polega na połączeniu żelu wybielającego oraz źródła niebieskiego światła. Światło aktywuje reakcje fotochemiczne i wydobywa naturalne białe składniki barwy zębów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0